PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606440}
8,9 5 960
ocen
8,9 10 1 5960
Planescape: Torment
powrót do forum gry Planescape: Torment

No nie mówię ze jest źle bo jest spoko, ale bez przesady, myślałem ze naprawdę jest to jakieś arcydzieło.. Pamiętajcie ze gry z waszej młodości zawsze będziecie oceniać kilka gwiazdek wyżej bardziej dlatego jakie wspomnienia w Was budzą takie gry niż rzeczywiście jakie te gry naprawdę są. Własnie przeszedłem po raz pierwszy ta grę i było naprawdę fajnie ale muszę trochę ponarzekać :).

Po pierwsze jestem fanem gatunku wiec powiedzmy ze się znam :D.

Klimat gry
Jak dla mnie zbyt tu mroczno - po prostu. Wszędzie jakoś tak smutno i brzydko - nie mowie ze nie lobię takich klimatów, wręcz przeciwnie. Jednak momentami jest to dość meczące kiedy wszystko w tej grze jest takie brudne i mroczne. Uwielbiam ten mrok ale przez nadmiar tego złego ciężko mi się było wczuć w ta grę.. Brakowało mi czegoś pozytywnego w tej grze. Zamiast tego możesz dojść do frakcji która czci śmierć xd. Niby tworzy to bardzo osobliwy klimat ale jak dla mnie lekko przesadzony

Postacie:
Naprawdę poza bezimiennym i jego poprzednimi wcieleniami oraz Deionarrą nie ma tutaj zbyt ciekawych postaci. Albo może inaczej - są, ale zmarnowano ich potencjał. Np wiedźma albo Nie-sława. Naprawdę z tamtej wiedźmy można by było stworzyć tragiczna postać zakochana w bezimiennym po której rozmyślalibyśmy nocami niczym o Jonie Irenicusie z Baldurs Gate 2.. Albo porywający serce romans z którąś z dziewczyn.. Naprawdę brakowało mi jakichś pełnokrwistych dusz w tej grze i zawiodłem się na tym polu. Sa za to ciekawe postacie na temat których dostajemy masę niedomówień,trochę informacji i zero emocji. Postać tego opadłego anioła za to jest pełna sztucznego patosu na który jestem po prostu uczulony. No niestety..

A reszta generalnie stoi na najwyższym poziomie ale dla mnie brak takiego porwania emocjonalnego i rozpalenia w sercu sprawia że gra jest dla mnie zwyczajnie bardzo dobra a mogłaby być wspomnianym przez resztę Arcydziełem.

Reuenthal

Przeczytałem tylko tytuł twojego posta i wiem, że nie muszę czytać dalej bo bym tylko czas stracił ;-) Człowieku....bluźnisz. Powiadam ja Ci.

ocenił(a) grę na 10
Reuenthal

NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ NIE WYEDUKOWANY PRZECIĘTNY SZARAKU , BRAK CI WIEDZY W WIELU DZIEDZINACH ŻYCIA , KULTURY I SZTUKI , NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O GRACH A TYM BARDZIEJ O SYSTEMACH RPG. WRACAJ TAM Z SKĄD PRZYBYŁEŚ I NIE OŚMIESZAJ SIĘ SWOJĄ IGNORANCJĄ ,OGROMNYM NIEDOUCZENIEM UMYSŁOWYM ORAZ OGRANICZONĄ WYOBRAŹNIĄ ORAZ WYCZUCIEM CO TAK NAPRAWDĘ JEST PIĘKNE W TORMENCIE.TWOJE ARGUMENTY SĄ CIENKI JAK NALEŚNIK.


Planescape:Torment to jeden wielki traktat filozoficzny i największy kamień milowy w całej popkulturze gier wideo i nie tylko ,tak naprawdę to synteza myśli i idei, największych dziedzin filozoficznych i całych spektrum dróg poznawczych własnej egzystencji oraz najbardziej płodnych rozważań oraz dysput o naturę każdego spotkanego tam bytu.

To poznanie i poszukiwanie własnych tożsamości, różnych irracjonalnych zachowań,
poglądów wizji piekła i nieba oraz czyśćca ,punktów widzenia cierpiącego oraz udręczonych przez niego towarzyszów niedoli, zadaniu sobie pytań o naturę człowieka która jest niczym kielich pękający na tysiące kawałków własnej historii ,o moc wiary kiedy już w nic nie można lub nie chcę się wierzyć ,o kary za cierpienie jakie sprawiamy innym oraz co gorsza sobie nieświadomie ponieważ za pomocą artystycznej formy przekazu to dzieło pokazuję oraz formuję nowe nieodkryte horyzonty i krainy poznawcze.

Wszystkie istotne rzeczy fabularne które stoją za żelazną kurtyną zostają przekazane w odpowiednim czasie oraz kolejności i dlatego czujemy cały czas że mamy do czynienia z czymś naprawdę można rzec aż uduchowionym ,wizja twórców nie przerosła wykonania tej gry, aż wręcz je spotęgowała ,wszystko jest tak przygotowane aby mieć przyczynowość i skutek oraz spajać to w jedną bardzo dobrze uwitą nić bądź fabularną klamrę.Bardzo dobrze przemyślany ale przede wszystkim ponadczasowy scenariusz i gigantyczna wyobraźnia twórców jest największym punktem tej gry i każdy powinien rezonować z nią na różnych płaszczyznach.

Nic nie jest tym czym się na początku wydaję , zobaczyć nie znaczy uwierzyć , zmysły czasem oszukują tych zbyt pewnych siebie życia ,czasem ludzie myślą że dosięgnęli już księżyca i poznali całą planetę pod każdą długością i szerokością geograficzną a tak naprawdę jedynie czego dotknęli to odbicie księżyca w wodzie i utopienie się w metafizycznym limbo swoich własnych dotkliwych wspomnień , poczucia winy i ukrytych głęboko w podświadomości lęków ,polecam z całego serca to arcydzieło mentalne i popkulturowe nie tym którzy szukają kolejnej gry po prostu do przejścia i odhaczenia chociaż i tacy się pewnie znajdą i mam szczerą nadzieje że zmieni to ich sposób myślenia i postrzegania świata, a tak naprawdę tym którzy szukają swojego miejsca we wszechświecie i chcą poznać siebie jeszcze bliżej i mocniej bo to moim skromnym zdaniem największe osiągnięcie życiowe.

ocenił(a) grę na 10
Solaris_fw

KLIMAT MROCZNEGO BAROKOWEGO STYLU JEST IDEALNY DLA TEJ GRY , POSTACIE SĄ IDEALNIE WYWAŻONE PEŁNE BÓLU I UDRĘKI KTÓRYCH NIE CHCĄ Z SIEBIE WYLEWAĆ ,BARDZO DOBRZE ŻE NIE MA ŻADNEGO DEBILNEGO ROMANSU ,BO TO BY ZABURZYŁO TYTUŁOWĄ UDRĘKĘ ,NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O CZYM KOMPLETNIE PISZESZ , DRUŻYNA NASZEGO BOHATERA TO ISTNE GRONO TAKICH OSOBLIWOŚCI ŻE KAŻDY Z NICH ZASŁUGUJĄ NA OSOBNĄ GRĘ ,TAK ROZBUDOWANYCH PSYCHOLOGICZNIE POSTACI NIE MA ŻADNA NOWA GRA ,TAKICH "WYWROTOWCÓW" TO PAMIĘTAM TYLKO U DOSTOJEWSKIEGO.
KOMPLETNIE NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ.

ocenił(a) grę na 10
Reuenthal

KLIMAT MROCZNEGO BAROKOWEGO STYLU JEST IDEALNY DLA TEJ GRY , POSTACIE SĄ IDEALNIE WYWAŻONE PEŁNE BÓLU I UDRĘKI KTÓRYCH NIE CHCĄ Z SIEBIE WYLEWAĆ ,BARDZO DOBRZE ŻE NIE MA ŻADNEGO DEBILNEGO ROMANSU ,BO TO BY ZABURZYŁO TYTUŁOWĄ UDRĘKĘ ,NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O CZYM KOMPLETNIE PISZESZ , DRUŻYNA NASZEGO BOHATERA TO ISTNE GRONO TAKICH OSOBLIWOŚCI ŻE KAŻDY Z NICH ZASŁUGUJE NA OSOBNĄ GRĘ ,TAK ROZBUDOWANYCH PSYCHOLOGICZNIE POSTACI NIE MA ŻADNA NOWA GRA ,TAKICH "WYWROTOWCÓW" TO PAMIĘTAM TYLKO U DOSTOJEWSKIEGO.
KOMPLETNIE NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones