PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106296}

Palacz zwłok

Spalovač mrtvol
7,9 13 452
oceny
7,9 10 1 13452
8,7 10
ocen krytyków
Palacz zwłok
powrót do forum filmu Palacz zwłok

Zabójczy quasi-horror. Początkowo przypomina coś w rodzaju komediodramatu z dziwnie niepokojącą atmosferą i eksperymentalnym montażem. Jest jak walec - jedzie powoli, ale miażdży konsekwentnie. Gdy fabuła się w pełni rozkręca, to nie ma zmiłuj. Subiektywna narracja, psychodeliczna muzyka, poetyka snu, zaskakująco ważne tło społeczno-historyczne. MIAZGA

ocenił(a) film na 10
Marcineusz_Zet

ładnie to ująłeś w słowa. ''jedzie powoli, ale miażdży konsekwentnie''
AMEN

ocenił(a) film na 10
Marcineusz_Zet

Ten film jest jak bagno, wciąga powoli i nieuchronnie. Mistrzostwo świata!

Marcineusz_Zet

Doslownie, jak sie rozkreci, to nie ma szansy na wziecie oddechu. Fantastyczy...

ocenił(a) film na 10
Marcineusz_Zet

można bez wątpienia oceniać treść filmu oraz jego przekaz, jednak to co mnie urzekło przede wszystkim to atmosfera filmu. niewątpliwie od samego początku, aż do końca nie mogłam opanować dziwnego uczucia niepokoju, który trwał przez cały seans. niesamowite. niewielka część kina wzbudza we mnie takie odczucia, wręcz dyskomfortu rozbudzającego oznaki uśpionego szaleńśtwa.

enigmatycznie

I przepiękne zdjęcia!

ocenił(a) film na 9
Marcineusz_Zet

Możecie pisać o świetnej pracy kamery, znakomitym montażu, czy genialnym aktorstwie ale tak naprawdę to nie są rzeczy które najbardziej zapadają w pamięć...

Są to sceny takie jak ta, w której Karel zamierza z zimną krwią zamordować swoje dziecko, ale ukrycie jego ciała w trumnie osoby innej płci uważa za nieprzyzwoite i niemoralne... Niby czysta abstrakcja, ale biorąc pod uwagę, ilu katów z okresu II Wojny Światowej było prywatnie wzorowymi obywatelami małżonkami czy rodzicami.

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

Z takich abstrakcyjno-niepokojących scen to mnie jeszcze uderzyła scena w krematorium, z przemową głównego bohatera po zabiciu żony. ////edit: a sorry dopiero teraz zauważyłem, że wiadomość sprzed 6 lat xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones