PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 780
ocen
7,8 10 1 59780
8,1 39
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

To dopiero trzeci po ”Pianiście” i ”Dziecku Rosemary” film Polańskiego jaki obejrzałem. I trzeci, który bardzo mi się podobał. Chętnie sięgnę po następne. Świetna fabuła - rywalizacja dwóch samców - starszego przewodnika stada (Niemczyk) i młodego pretendenta (Malanowicz). Film pełen podtekstów i symboli. Także kojarzących się z erotyką. Bardzo ciekawa rola Jolanty Umeckiej, ewoluującej wraz z rozwojem akcji. Przy okazji opisu ”12 gniewnych ludzi” pisałem, że nie jest konieczny duży budżet by nakręcić dobry film. W przypadku ”Noża w wodzie” jest podobnie - ten film mimo upływu lat się nie zestarzał a jego tematyka nie straciła na aktualności.

galladorn

Ująłeś to tak trafnie, że pozostaje mi się z tobą zgodzić w pełni.

ocenił(a) film na 9
anaStazja36

Bardzo mi z tego powodu miło, pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
galladorn

Co do Umeckiej, to bym się nie zgodził.

Dyskusja o walorach aktorskich J. Umeckiej:
http://www.filmweb.pl/film/N%C3%B3%C5%BC+w+wodzie-1961-894/discussion/3+10...+ni estety,997662

ocenił(a) film na 9
hauser

Nie chodziło mi o jej aktorstwo tylko ewolucję roli, w którą się wcieliła. Na początku nieco uległa względem męża i trochę wycofana. Później, jak chłopak wypadł za burtę tama puściła i bohaterka grana przez Umecką wyrzuciła z siebie to co się w niej nagromadziło.

ocenił(a) film na 10
galladorn

Umecka zagrała na początku słuchającą męża , cichą i spokojną ... a potem coraz bardziej byla aktywna w filmie .

ocenił(a) film na 8
galladorn

Uczepiłem się określenia "bardzo ciekawa rola".
Bo jeśli gra bardzo średnia, to roli bardzo ciekawą byc trudno.

ocenił(a) film na 8
hauser

B. dobry, ale nie rzucił mnie na kolana. Co do gry aktorskiej, to wszyscy wypadają tam średnio, są jacyś koślawi i sztywni, najlepszy Niemczyk.

ocenił(a) film na 10
galladorn

w tym filmie nic sie praktycznie nie dzieje a jest tak genialny , prosty a zarazem ciekawy .
arcydzieło polskiej kinematografii . Polecam wszystkim kinomanom .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones